KALININGRAD.LT
 

ĮDOMYBĖS

Tie, kas lankėtės čia prieš dvidešimt metų ar dar seniau -  pamatysite, jog pasikeitimai akivaizdūs: nauji keliai, šiuolaikiniai viešbučiai, restoranai, prekybos centrai, pramogos turistams Priegliaus upėje ir daugybė pajūrio ir pamario poilsiaviečių, kurortų, tikrai nenusileidžiančių mūsiškiams. Be to, čia surasite ir cepelinų, ir šaltibarščių, ir Švyturio alaus... Jei norėsite pamatyti tarybinės praeities liekanų, teks šiek tiek pasistengti - išvažiuoti iš Kaliningrado, apkeliauti nutolusius srities kaimus ir miestelius. Tačiau nerasite nieko tokio, ko negalėtumėte rasti ir pačioje Lietuvoje, nebent tik dvigubai mažesnes kainas.

Viso krašto širdis - Kaliningrado miestas. Nors karo daug kas buvo sugriauta, čia pamatysite garsiojo filosofo Imanuelio Kanto kapą, išlikusią viduramžių katedrą, Lietuvių pylimą, senuosius Kionigsbergo įtvirtinimus, vartus ir tiltus. Aplankyti verta Pasaulinio vandenyno muziejų (su karinio povandeninio laivo ekspozicija), gintaro muziejų, išlikusias kirches ir naujai pastatytas cerkves, daugybę paminklų. Pajūryje - trys kurortiniai miestai Svetlogorskas, Jantarnyj ir Zelenogradskas, na ir be abejo mums menkai pažįstama pietinė Kuršių nerijos pusė su pasivaikščiojimų takais, Šokančiu mišku,  ir dar mažiau pažįstama smėlėta Aistmarių nerija, ilgą laiką buvusi karine teritorija ir tik neseniai atverta turistams.

10 faktų apie Kaliningradą:

1. Tai labiausiai į vakarus nutolusios Rusijos srities centras.
2. Kaliningrade gyvena apie 600 tūkst. gyventojų.
3. Kaliningradas mažesnis už Rygą ir Vilnių, bet didesnis už Taliną.
4. Kaliningradiečiai, kitaip nei visoje Rusijoje, Naujuosius sutinka 23:00, tada juos pasveikina prezidentas. Vidurnaktį miestiečius sveikina srities gubernatorius.
5. Kaliningradas užima pirmąją vietą Rusijoje pagal grožio salonų kiekį, tenkantį santykiniam gyventojų skaičiui.
6. Šalia Kaliningrado yra sutelkta 90% visų pasaulio gintaro atsargų, o Kaliningrado Gintaro muziejuje yra didžiausia pasaulyje gintaro kolekcija.
7. Kaliningrado sritis - pati mažiausia Rusijoje.

8. Kaliningradas - tai trečiasis šio miesto pavadinimas. Pirmasis buvo Tvankstė, antrasis Kionigsbergas.
9. Tarybinis veikėjas Michailas Kalininas, kurio vardu yra pavadintas Kaliningradas, niekada nebuvo apsilankęs nei šiame mieste, nei Kaliningrado srityje.
10. Kaliningrado sritis iš visų pusių apsupta užsienio valstybių, todėl kiekvienas gyventojas turi užsienio (kelioninį) pasą, be kurio į likusią Rusiją gali patekti tik lėktuvu.

VIDEO:

Kaliningrado miestas nuo ryto iki ryto per 4 minutes

FOTOGALERIJA:


MŪSŲ FACEBOOK PUSLAPIS

Pamėkite mūsų FB puslapį ir sekite naujienas, pasidalinkite su draugais


 PRENUMERUOKITE MŪSŲ YOUTUBE KANALĄ