KALININGRAD.LT
 

VIZA IR PASIENIS - NEBEGALIOJA NUO 2020m. !

Prašymo gauti vizą pildymas ir pateikimas (elektroninės vizos naudojimas dėl suvaržymų sustabdytas!)

Nuo 2018m. liepos 1-osios Lietuvos piliečiams įvažiuoti į Kaliningrado sritį galima supaprastinta tvarka - su elektronine viza. Vizos gavimo procedūra ir dokumentų pasienyje pildymas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtingai. Jokių nesklandumų neiškils, jei žinosite šias taisykles (video instrukcija aprašymo apačioje):

 • Elektroninė viza išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų nuo išdavimo datos. El. vizos galiojimo trukmė ir buvimo Kaliningrado srityje trukmė negali būti pratęsiama. Ji galioja tik Kaliningrado srityje, į kitus Rusijos regionus su tokia viza keliauti negalima ir išbūti Kaliningrade galima būti ne ilgiau, kaip aštuonias paras nuo įvažiavimo datos.
 • Prašymą reikia užpildyti ir išsiųsti ne anksčiau kaip prieš 20 dienų ir ne vėliau kaip prieš keturias dienas iki numatomos kelionės datos šiuo adresu:  http://electronic-visa.kdmid.ru/. Prie prašymo reikia prikabinti tinkamos nuotraukos failą.
 • Reikalavimai nuotraukai: nuotrauka turi būti daryta ne anksčiau kaip prieš pusę metų, Nuotraukos fonas turi būti baltas, jame neturi būti jokių pašalinių daiktų, paveikslų ar baldų, veidas ir žvilgsnis nukreipti tiesiai į objektyvą, lūpos - sučiauptos, išraiška - neutrali, plaukai neturi dengti akių, neturi būti blykstės atspindžių ant veido ir "raudonų akių" efekto.
 • Jei į Kaliningrado sritį ketinate vykti su nepilnamečiais vaikais, kiekvieno iš jų vardu reikės užpildyti prašymą el. vizai gauti. Visi pasienio punktą kartu su jumis pravažiuojantys vaikai turi turėti galiojančią el. vizą.
 • Atkreipkite dėmesį, jog prašyme gauti el. vizą būtų pilnai ir tiksliai nurodyti jūsų paso duomenys, nes viza gali būti neišduota arba jau išduota viza gali būti anuliuota pasienio kontrolės punkte, jei bus pastebėti vizos neatitikimai su jūsų asmens duomenimis pase.
 • Jei pildydami prašymą pasirinksite rusų kalbą, tai visi atsakymai į klausimus turės būti užpildyti rusiškai, išskyrus Pavardę, Vardą (pildyti taip, kaip pase), adresą ir ir įstaigų pavadinimus. Jei prašymą pildysite anglų kalba - visi atsakymai turi būti angliškai, lotyniškais rašmenimis. Jei jūsų pavardė ir vardas turi simbolių, kurių nėra lotyniškoje abėcėlėje (pvz: Ą,Ž,Š,Ė...), įrašykite juos taip, kaip paso duomenų lapo apačioje (žr. pav.)
 • Patikrinti ar su jumis vykstantis asmuo turi galiojančią elektroninę vizą galima Rusijos URM puslapyje adresu: https://evisacheck.kdmid.ru/.


Dažniausiai, atsakymas - ar el.viza jums yra suteikiama, į jūsų nurodyta el.paštą ateina jau po dviejų dienų. Pareiškėjas gauna pranešimą su identifikavimo numeriu apie tai, kad įvažiavimas leidžiamas. Pranešimą leidžiama išsisaugoti ir elektroninėje laikmenoje, tačiau mes patariame atsispausdinti - taip mažiau iškils nenumatytų rūpesčių. Šį pranešimą reikės pateikti pasienio kontrolės punkte kartu su tapatybės dokumentais.

Tokį pat prašymą elektroninei vizai gauti galite užpildyti, jei ketinate vykti į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį. Nuoroda čia: http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home.html Reikalavimai analogiški, kaip ir vykstant į Kaliningrado sritį.

Jei kils klausimų pildant paraišką el. vizai gauti, kreipkitės į mus elektroniniu paštu info@kaliningrad.lt - patarsime. Jei negalite arba nenorite pildyti paraiškos el. vizai patys - galite užsisakyti šią paslaugą pas mus: PASLAUGA VIZAI UŽSAKYTI - 7€

Paspauskite prenumeruoti:Patikra pasienio kontrolės postuose

 • Įvažiuojantys į Kaliningrado sritį privalo turėti sveikatos draudimo polisą galiojantį Rusijoje visos kelionės metu ir pasą galiojantį ne trumpiau nei dar 6 mėn.
 • Sieną į Kaliningrado sritį automobiliu  iš Lietuvos galima pervažiuoti per .pasienio kontrolės punktus: Kybartai/Černyševskoje, Ramoniškės/Pogranyčnyj, Panemunė/Sovetskas ir Nida/Morskoje. Lietuvos piliečiams galima įvažiuoti ir iš Lenkijos pusės, per šiuos pasienio punktus: Bezledy/Bagrationovskas,  Gžechodki/Mamonovo, Gronovo/Mamonovo.
 • Įvažiuoti ir išvažiuoti iš Kaliningrado srities galima nebūtinai per tą patį pasienio kontrolės punktą. Jeigu keliaujate, galima įvažiuoti pvz. iš Lenkijos per Gronovą/Mamonovą, o išvažiuoti per Sovietską/Panemunę jau į Lietuvos teritoriją.
 • Įvažiuojant į Kaliningrado sritį per Kuršių Neriją (Nidos/Morskoje pasienio kontrolės punktą), reikia mokėti nustatyto dydžio mokestį už įvažiavimą į nacionalinio parko „Куршская коса“ teritoriją .
 • Įvažiuodamas į Rusijos Federaciją kiekvienas užsienietis privalo gauti ir užpildyti migracijos kortelę. Migracijos kortelę būtina saugoti visą buvimo Kaliningrado srityje laiką, nes išvykstant ją reikės grąžinti pasieniečiams (žr. paveikslėlyje). (lygiai tokią pačią kortelę reikia pildyti ir įvažiuojant į Baltarusiją)
 • Keliaujant į Kaliningradą automobiliu reikės užpildyti ir keleivio, bei laikinojo transporto priemonės įvežimo deklaraciją. Pastarosios deklaracijos nepalikite viešbutyje, o visur vežiokitės automobilyje - jei kartais ją pateikti paprašytų kelių policija.
 • Pildyti deklaracijas galima rusiškais arba lotyniškais rašmenimis

Jei sieną į Kaliningrado sritį kirsite prie Kybartų, didžiąją kelio dalį važiuosite šiuolaikine automagistrale (atstumas nuo Kauno iki Kaliningrado - 260km). Formalumai pasienyje, priklausomai nuo transporto srauto, gali užtrukti kelias valandas, tačiau kelionė neprailgs, nes pravažiavus pasienį prie Kybartų/Černyčevskoje iki Kaliningrado lieka 150 km, o sieną pervažiuosite prie Panemunės/Sovietsko - liks vos 115 km. Didžiausias "darbas" pasienyje - teisingai užpildyti migracijos kortelę ir įvežamo automobilio deklaraciją (jei važiuojate savo transporto priemone). Supaprastinta tvarka galima keliauti ir lėktuvu, ir traukiniu, ir autobusu, tokiu atveju automobilio deklaracijos pildyti neteks.

Žmonės čia nuoširdūs, policininkai ir pasieniečiai mandagūs - patikrinta :)

GEROS KELIONĖS!

Daugiau patarimų ir pasakojimų mūsų YouTube kanale, užsiprenumeruokite - KALININGRADAS


MŪSŲ FACEBOOK PUSLAPIS

Pamėkite mūsų FB puslapį ir sekite naujienas, pasidalinkite su draugais